page contents

Araç proje çizimi nedir ?

Araç tadilat projesi çizimi nedir ? Araç tadilat projeleri sadece çizim olarak algılanmasına karşın, içerisinde ilgi mühendislik hesaplarını barındıran proje çalışmasıdır. araç proje işleminin çizim aşaması hesaplar doğrultusunda uygun bulunan tadilatın kontrol edilebilir şekilde teknik resminin çizilmesinden ibarettir.

Devamı

KAMYON VE KAMYONETLERİN KATEGORİLERİ

YÜK TAŞIMAK İÇİN KULLANILAN ARAÇLARIN KATEGORİLERİ : AİTM Yönetmeliği Ek-1 1.3- N Kategorisi Araçlar: En az dört  tekerlekli ,  motorlu yük taşıma araçlarıdır.   1.3.1- N1 kategorisi araçlar: Azami kütlesi 3,5 tonu aşmayan, motorlu yük taşıma araçlarıdır.   1.3.2- N2 kategorisi araçlar: Azami kütlesi 3,5 tonu aşan, 12...

Devamı

TSE Ambulans Periyodik Muayene ve Duyuru: Ambulans Uygunluk Belgesi (Ek-c) düzenleme işlemlerine Başlanmıştır. »

Türk Standartları Enstitüsü Ambulans Periyodik Muayene ve Duyuru: Ambulans Uygunluk Belgesi (Ek-c) düzenleme işlemlerine Başlanmıştır. » TSE, TS EN 1789+A1/ Ocak 2011 Standardı ve 10 Nisan 2012 tarih ve 28260 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Ambulanslar ve Acil Sağlık Araçları ile Ambulans Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik...

Devamı

Yetkili Araç Proje Mühendisliği

Yetkili Araç Proje Mühendisliği Makina mühendislerinin yetkili araç proje mühendisliği için sağlaması gereken koşullar nelerdir ? Makina Mühendisleri Odasından araç proje yetki belgesi ve SMM belgesi alınması gerekmektedir.

Devamı

Araç Plan Proje mi ? Araç proje mi ?

Araç Plan Proje mi ? Araç proje mi ? Piyasada yer yer Araç Plan Proje tabiri kullanılıyor olsa da doğru kullanım Araç Projesi veya Araç Tadilat Projesi olmalıdır.

Devamı