Giyim Sanatkarları İş ve Ticaret Merkezi 3. Ada A Blok No:12 Başakşehir / İSTANBUL

Panelvan araçlarınıza koltuk ekleme projeleri tarafımızca yapılabilmektedir-

0533 469 64 08

ARAÇ KOLTUK EKLEME PROJELERİ

16+1 Araçlar 12 Temmuz 2013 tarihinde yürürlüğe giren 6495 sayılı yasa ile minibüs olarak tescil edilecektir.

16+1 araç sahipleri trafik tescil bürolarından ruhsatlarında gerekli değişiklikleri yaptırabilirler. 16+1 den az veya fazla koltuğu olan araçlar için koltuk ilave-söküm işlemleri yaptırılarak 16+1 e çevrilmesi halinde araç tadilat projesi yaptırılması gerekmektedir.

Araç projesi sonrası proje ve araç ile birlikte TÜVTÜRK muayene istasyonuna sonrasında ise trafik tescil buralarına başvurmaları gerekmektedir.

Fabrikadan N1 sınıfı panelvan kamyonet olarak üretilen araçlara koltuk ekleme araç projeleri çizilir. Aracın Trafiğe çıkış tarihi itibari ile beş yılı doldurmamış ise aracın trafiğe çıkarken ÖTV vergisi % 1 oldugundan dolayı , araca koltuk ekleme, araç projesi  işlemi yapıldığında % 11 ÖTV vergisi farkı ödenmesi zorunludur.. Araç trafiğe çıkış tarihi itabari ile beş yaşını  doldurmuşsa koltuk ekleme işleminde ÖTV vergisi çıkmamaktadır..

N1 sınıfı panelvan araçlara  koltuk ekleme işlemlerinde araca monte edilen koltukların e-belgeli olması gerekmektedir. Aynı zamanda koltuklara takılan emniyet kemerleri  e-belgeli olması gerekmektedir. Panelvan araçlara takılan camların aynı şekilde  e-belgeli üretilmiş olması gerekmekte olup camın üzrinde “e” belge işareti olması gerekmektedir..

Araç Koltuk  Projesi İçin Gerekli Evraklar

1- Araca ait tescil belgesi aslı

2- Araca takılan koltukların faturaları (e-belgeli olacak))

3- Araca takılan emniyet kemerlerinin (e belgeleri)

4- Takılan koltukların, emniyet kemerlerinin ve camların e belgeleri

5- Koltukların, kemerlerin ve takılan camların işcilik faturaları 

Hemen Ara 
WhatsApp İletişim
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz ?